Twórcze, aktywne i odważne, popychają do przodu biznes, naukę, kulturę i życie społeczne. Już po raz drugi prezentujemy liderki, które warto obserwować w ciągu najbliższych miesięcy.
Startuperki, przedsiębiorczynie, naukowczynie, innowatorki społeczne, aktywistki – laureatki naszych corocznych lutowych zestawień to kobiety, które stoją za rozwojem i postępem gospodarczym, społecznym i kulturowym, odgrywają ważne, choć nie pierwszoplanowe role, a swoimi działaniami zmieniają świat na lepsze. Są ich dziesiątki. Ponieważ w większości pozostają szerzej nieznane, w „Forbes Women” chcemy je pokazywać. 23 liderki na 2023 rok zostały wskazane przez 10-osobowe jury. Ekspertki wytypowały je spośród 55 kandydatek wybranych wspólnie z redakcją „Forbes Women” spośród liderek zmian w różnych sferach polskiego życia społeczno-gospodarczego.
Kasia Modlińska
Filozofka, psycholożka, pomysłodawczyni i kierowniczka merytoryczna studiów „Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. To pierwszy taki kierunek studiów podyplomowych na świecie. Założycielka i prezeska A/typowi – fundacji na rzecz neuroróżnorodności, która w 2022 r. przeszkoliła ponad 500 menedżerów z polskich i międzynarodowych firm. W 2023 r., w partnerstwie z Neuro-Diverse Center of Excellence (EY Global), planuje dalsze upowszechnianie oferty szkoleniowej oraz współpracę z zagranicznymi organizacjami i uniwersytetami.